Zátěžová židle Boston, černá

Kód: 10250113
19 964 Kč 16 499 Kč bez DPH
Odesíláme 28. 6. 2024 (>20 ks)
Možnosti doručení

Nosnost zátěžové židle 200 kg, synchronní mechanika, látkový potah, nastavitelná hloubka sedáku a výška opěradla, výškově nastavitelné opěrky, kovový kříž, univerzální kolečka

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zátěžová židle Boston nejen pro dispečery

Platí jednoduchá úměra, že čím větší část dne potřebujete strávit na židli u počítače, tím vyšší nároky by měla splňovat. Boston patří mezi zátěžové neboli dispečerské židle, jejichž konstrukce je navržená tak, aby si poradila i s prostředím nonstop provozů, jako jsou třeba velíny. Tam personálu zajistí maximální pohodlí po celou dobu směny.

Se židlí Boston sázíte na jistotu – na základě zátěžových zkoušek může bez obav slíbit trvanlivost potahu (přes 100 000 otěrů), úctyhodnou nosnost 200 kg a všeobecnou spolehlivost i v nejnáročnějších podmínkách. Pojďme si ji prohlédnout!


Židle Boston v kostce:

 • Zátěžová židle k celodennímu sezení
 • Prodyšný opěrák potažený látkou
 • 13 cm silný sedák s látkovým potahem
 • Synchronní mechanika
 • Možnost aretace (zablokování) ve 4 polohách
 • Výškové nastavení opěradla (6 cm)
 • Hloubkové nastavení sedáku (7 cm)
 • Posuvná opěrka hlavy z pravé kůže
 • Výškově nastavitelné měkké područky
 • Výškově nastavitelná bederní opěrka
 • Kovový kříž s kolečky na všechny podlahy
 • Nosnost 200 kg

Boston vás podrží klidně celý den


Zdravá opora v každé pozici

Synchronní mechanika

Houpání má na starost synchronní mechanismus. Jde o pokročilý typ houpání, při kterém se díky kloubu mění sklon opěradla více než sklon sedáku.

Tento způsob polohování respektuje lidskou anatomii – přední část sedáku vám nebude zvedat nohy ze země ani tlačit na cévy. Židle vám tak zajistí zdravou oporu v každé poloze.

Vlevo pod sedákem najdete 2 ovládací prvky. Houpání spustíte tím zadním – stačí pootočit proti směru hodinových ručiček. Opačným směrem židli zablokujete v jedné ze 4 poloh.

Tuhost houpání upravíte kličkou na pravé straně mechaniky. Ať už vážíte 60, nebo 200 kg, Boston se vám přizpůsobí. Na ose kličky najdete také páčku pro nastavení výšky sedu, a to od 44 do 55,5 cm.


Potah, který vydrží

Sedák i opěradlo jsou potažené speciální látkou, jejíž vlastnosti jsou do nonstop provozů jako dělané. Chlubí se mimořádnou odolností vůči otěru a díky své struktuře se snadno čistí např. šamponem.

Pod látkou sedáku se skrývá 13cm vrstva kvalitní pěny pro maximální komfort. Opěradlo je pak ze síťoviny potažené látkou.

Na hlavové opěrce najdete jiný, ale neméně trvanlivý materiál: pravou hovězí kůži (useň).

Odolná látka a pravá kůže


Výškové nastavení opěradla

Celé opěradlo je u židle Boston polohovatelné – na výběr máte z celkem 5 výškových pozic s celkovým rozsahem 6 cm. Jak na to?

Stačí opěradlo ručně posunout nahoru do kýžené polohy. Pokud ho chcete naopak snížit, bude ho nejprve třeba odjistit vytažením do nejvyšší polohy. Pak opěrák bez odporu spustíte až dolů, kde se mechanismus znovu aktivuje.

Hloubkový posun sedáku

Páčka na levé straně (vedle aretačního šroubu mechaniky) slouží k přizpůsobení hloubky sedu v rozsahu od 48 do 55 cm. Vhodná poloha je taková, ve které sedíte pánví až u opěradla, ale přední část sedáku vás netlačí do kolenních jamek.

Stlačením páčky mechanismus odemknete. Bez odporu se pomocí pružiny vrátí do zadní polohy, dopředu jej vysunete vlastní vahou.


Područky

Loketní opěrky vám pomohou uvolnit napětí v pažích. K upravení jejích výšky stačí stisknout páčku pod kontaktní plochou (tu vidíte na fotce) a potáhnout. Při delším sezení oceníte měkčený povrch područek.

Výztuha beder

Bederní část opěráku je vyztužená opěrkou, kterou díky výškovému nastavení přesně přizpůsobíte zakřivení své páteře. Stačí uchopit madla po stranách opěrky a ručně ji posunout.

Opěrka hlavy

Neméně důležitá je opora krční páteře. Tu zajistí hlavová opěrka, kterou lze vysunout až o 9 cm výš, než je základní poloha. I díky tomu je židle vhodná pro každou postavu.


Kříž s univerzálními kolečky

Základnu židle tvoří pětiramenný kovový kříž a plynový píst kategorie Heavy Duty, který zajišťuje nastavení výšky sedu, a to v rozsahu od 44 do 55,5 cm.

Pohyb pak mají na starost univerzální kolečka s měkčeným povrchem. Ten jim propůjčuje tichý chod a dobrou přilnavost na každém povrchu.

Díky robustní konstrukci a kvalitním materiálům se židle Boston chlubí garantovanou nosností 200 kg.

Univerzální kolečka si poradí kdekoli


Doplňkové parametry

Kategorie: Kancelářské židle
Hmotnost: 28 kg
Barva: černá
Záruka: 10 let
Nosnost: 200 kg
Minimální výška: 132 cm
Maximální výška: 157 cm
Aretace: ano, 4 polohy
Bederní opěrka: nastavitelná opěrka
Celková hloubka: 69 cm
Celková šířka: 72 cm
Minimální hloubka sedáku: 48 cm
Maximální hloubka sedáku: 55 cm
Hloubkově nastavitelný sedák: ano
Materiál kříže: kov
Mechanika: synchronní mechanika
Nastavení výšky: ano
Opěrka hlavy: nastavitelná opěrka
Područky: nastavitelné područky
Potahový materiál: látka
Šířka sedáku: 52,5 cm
Tloušťka sedáku: 13 cm
Typ koleček: univerzální
Typ židle či křesla: do kanceláře, manažerské, zdravotní, do nonstop provozů, pro vysoké uživatele, se zvýšenou nosností
Vhodné k sezení: více než 8 hodin denně
Minimální výška područek od země: 64 cm
Maximální výška područek od země: 83,5 cm
Minimální výška sedu: 44 cm
Maximální výška sedu: 55,5 cm
Výškové nastavení pístu: 11,5 cm
Výškově nastavitelný opěrák zad: ne
Zvýšený opěrák zad: ano
barva: černá
nazev: 19341

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: