Testovací eko podstránka

Udrzitelna_domacnost_title_banner

Klimatické změny jsou problémem, který ovlivňuje nás všechny, a je tedy nejvyšší čas začít Zemi chránit. Proto jsme se vydali na cestu k udržitelnější budoucnosti a tuto možnost teď nabízíme i vám. Zařiďte si domov produkty, při jejichž výrobě se myslelo na životní prostředí. Samozřejmě, bez kompromisu na kvalitu, design i cenu.

PROČ ZVOLIT EKOLOGICKY PŘÍVĚTIVĚJŠÍ PRODUKTY?

✔ Pro lepší pocit

Ekologicky šetrné produkty do domácnosti nejen pomáhají vytvořit útulné a produktivní prostředí, ale také vám přináší lepší pocit. Z toho, že snižujete ekologickou stopu a přispíváte k udržitelné budoucnosti.

✔ Méně chemikálií

Výrobu běžných produktů doprovází použití různých lepidel, rozpouštědel a jiných chemických látek. Ekologicky vyprodukované produkty (např. s certifikátem EcoLabel nebo s označením Ekologicky šetrný výrobek) jsou navrženy tak, aby minimalizovaly expozici škodlivým chemikáliím a zajistily vaše pohodlí a bezpečí.

✔ Šťastnější peněženka

Má-li být produkt ekologický, musí být taky trvanlivý. A když nemusíte kupovat židli k PC každé 2 roky, je to úleva nejen pro životní prostředí, ale i pro váš rozpočet.
Už samotná prodloužená záruka, kterou poskytujeme ke každému produktu, přispívá k neplýtvání zdroji. Chceme však zabránit tomu, aby židle skončila na skládce kvůli jednomu ulomenému šroubku. Proto máme na skladě dostatek náhradních součástek a každou vám rádi pošleme.

sipka_label_white Omrknout udržitelné produkty

OZNAČENÍ PRODUKTŮ

Aby pro vás byla orientace mezi udržitelnými produkty snadnější, níže najdete seznam certifikátů a značek, které můžete u našich produktů objevit:

 

 

sipka_label 100% recyklovatelný

Každou součást produktu je možné recyklovat. To znamená, že po skončení životnosti lze všechny jeho části a materiály znovu zpracovat. Tím se minimalizuje množství odpadu a čerpání přírodních zdrojů.

sipka_label 100% vyrobený z recyklovaných materiálů

Produkt je vyrobený ze surovin, které byly získány z již existujících recyklovaných materiálů. Takový produkt nejen, že snižuje potřebu nových surovin, ale také dává starým materiálům šanci na comeback v podobě udržitelného produktu.

sipka_label Ze 100% přírodních materiálů

Takový produkt neobsahuje žádné syntetické nebo chemicky upravené složky. Všechny jeho součásti a materiály jsou přírodního původu, jako jsou dřevo, bavlna, kámen nebo rostlinné vlákno. Jaké takové produkty pomáhají planetě? Často jsou rozložitelné, mnoho z nich pochází z obnovitelných zdrojů a jejich výroba a zpracování produkuje méně skleníkových plynů.

sipka_label EcoLabel

EcoLabel je eko certifikace udělovaná Evropskou unií výrobkům, které splňují určité environmentální standardy a jsou šetrné k životnímu prostředí. To zahrnuje omezení negativního dopadu na klima, vodu, vzduch a půdu během celého životního cyklu výrobku. V praxi to znamená např. použití materiálů udržitelných zdrojů, minimum toxických látek, možnost recyklace nebo opravy i snižování spotřeby energie a vody.

sipka_label Ekologicky šetrný výrobek

Stejně, jako EcoLabel zaštiťuje označení Ekologicky šetrný výrobek produkty splňující přísné environmentální požadavky. Ekoznačka garantuje minimální obsah jiných než obnovitelných materiálů, omezení použití nebezpečných látek a směsí či udržitelný původ dřeva a dalších přírodních materiálů. Regulaci podléhá také použití plastů, kovů i skla použitého při výrobě. Jedná se o českou značku, která je však uznávaným dokladem i v zahraničích zemích.

sipka_label FSC

Certifikace FSC se týká dřevěných výrobků a papíru. Uvidíte-li takto označené produkty, vězte, že dřevo, ze kterého jsou takové produkty vyrobené, pochází z lesů, o které je pečováno s důrazem na udržitelnost. Tedy tak, aby se minimalizovalo odlesňování a zachovala se jeho biodiverzita. Právě to certifikát FSC zaručuje.

sipka_label PEFC

Certifikace PEFC je další certifikací pro udržitelné lesnictví. Zahrnuje obdobná kritéria jako FSC, je však více globální a používá se na celém světě. Produkty s PEFC certifikací pocházejí z lesů, které byly spravovány s ohledem na udržitelnost a respektují environmentální a sociální standardy.

sipka_label Blaue Engel (Modrý anděl)